The Hunger Games - hl. postavy

2. ledna 2013 v 15:31 | Katniss

Tady jsou hlavní postavy The Hunger Games:
Jméno: Katniss Everdeen
Věk: 16 a 17 let
Kraj: 12tý kraj chvilku 13tý kraj
Zbraně: Luk a šípy,nůž
Herečka: Jennifer Lawrence
Menší příběh o ní:
Katniss je sedmnáctiletá dívka z dvanáctého kraje, která se rozhodla zastoupit svou sestru v Hladových hrách. V Kapitolu udělá skvělý dojem a má šanci vyhrát, ale ve finále se musí rozhodnout, jestli podle očekávání celého Kapitolu zabije svého kamaráda a bude mít věčnou slávu nebo sama zemře a sláva připadne jemu. Katniss to tak ale nenechá, pohrozí dvojitou sebevraždou a oba dva jsou vyhlášeni vítězi. To se ale hlavní představitelům Panemu nelíbí a rozhodnou se zasáhnout. Další rok se konají čtvrtohry a tentokrát jdou do her bývalí vítězové her i s Katniss.
Díky pomoci vzbouřenců se jí povede dostat ven z arény, ale to už se zpět do svého normálního života vrátit nemůže. Vypuká válka Katniss se stává vzorem vzbouřenců. I když vzbouřenci vyhrají, jedna část Katniss prohraje. Katniss svou sestru zastoupila v hrách, aby ona mohla žít a i přes to, Prim umírá při posledním Kapitolském boji.
Nakonec se spolu s Peetou, druhým splátcem z dvanáctého kraje, vrátí domů a vezmou se. Nic už ale nikdy nebude jako dřív.
(Příběh o ní by: Adele Hawthorne)
Jméno: Peeta Mellark
Věk: 16 a 17
Kraj: 12tý a 13tý
Zbraně: Velká síla,nůž,oštěp
Herec: Josh Hutcherson
Menší příběh o něm:

Peeta pochází z bohatší rodiny v dvanáctém kraji. Celý jeho život se ale změnil, když byl vylosován na dni Sklizně do Hladových her. V Kapitolu si získal davy na svou stranu svou neopětovanou láskou ke Katniss Everdeenové a díky ní celé hry přežil. Když pak přišli čtvrtohry, rozhodl se přihlásit se do her dobrovolně, aby mohl Katniss ochránit. Když pak hry narušili povstalci, padl Peeta do rukou Kapitolu, kde ho dlouhé týdny mučili, dokud ho povstalci neosvobodili. Peeta byl pak ale jiný, kvůli Kapitolskému mučení začal Katniss nenávidět. Toho chtěla využít prezidentka Coinová, aby Katniss zabila a tak vyslala Peetu do Kapitolských bojů. Nakonec když válka skončí, Peeta se odstěhuje zpět do 12. kraje a vezme si Katniss.
(Menší příběh by: Adele Hawthorne)


Všichni v c. článku!
Jméno: Gale Hawthorne (Přezdívka: Hurikán)
Věk: 18,19

Kraje: Dvanáctý kraj, Třináctý kraj, Druhý kraj
Zbraně: Luk a šípy
Herec: Liam Hemsworth
Menší příběh o něm:
Gale je Katnissin nejlepší přítel od jejích dvanácti let. Pravidelně spolu chodí lovit do lesa, než byla Katniss vybrána do her. Nelíbí se mu, že Katniss líbá Peetu v Hladových hrách, protože je do ní tajně zamilovaný. Po jejím návratu se jejich vztah různě mění, ale nakonec zůstanou přáteli i po čtvrtohrách, kdy Gale zachrání její matku a sestru při požáru dvanáctého kraje. Společně se pak snaží dobýt Kapitol a Gale napomáhá vývoji zbraní ve dvanáctém kraji. Na konci války však někdo shodí bomby na Kapitolské náměstí, při čemž zemře Katnissina sestra Prim. Katniss si pak není jistá, jestli to nebyly právě jeho bomby, (I když on je tam neshodil.) a už mu nikdy nedokáže odpustit. Nakonec se Gale, přestěhuje do druhého kraje, kvůli nabídce práce.
(Příběh by: Adele Hawthorne)
Jméno: Primrose Everdeen (Přezdívka: Prim)
Věk: 12,13
Kraje: 12. kraj, 13. kraj
Zbraně: Nemá
Herečka: Willow Shilds
Menší příběh o ní:
Prim byla vylosována na dni sklizně jako splátce do Hladových her. Její sestra (Katniss) se jí, ale pokusila zachránit a zastoupila jí. Prim je dobrá ošetřovatelka a učí se léčit od své matky. Po útěku do třináctého kraje se z ní stal vojenský zdravotník. Prim je pak poslána do Poslední Kapitolské bitvy, aby pomohla zraněným, jenže pak vybouchne druhá várka bomb a Prim zemře.
(Příběh: Adele Hawthorne)
Jméno: Haymitch Abernathy
Věk: Něco kolem 40 - 45 let
Kraje: Dvanáctá kraj, Třináctý kraj
Herec: Woody Herralson
Fakta:

- Haymitch vyhrál 50. Ročník Hladových her a od té doby dělá každý rok mentora splátcům z dvanáctého kraje.

- Při losování do třetích čtvrtoher byl vylosován on jako splátce za dvanáctý kraj, ale Peeta ho zastoupil.
- Spojil se s Kapitolskými povstalci i s povstalci z Třináctého kraje a podílel se na osvobozování splátců z arény.
(Fakta by: Adele Hawthorne)
Jméno: Effie Trinket
Věk: 25-30 let (???)
Je z: Capitolu
Herečka: Elizabeth Banks

Něco o ní:
Effie pochází z Kapitolu a každý rok dělá průvodce hrami pro dvanáctý kraj včetně slosování. Sice má Kapitolské manýry, ale není zlá.
(Něco o ní by: Adele Hawthorne)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama